Autor Tema: 4 SISTEMA ZA RIBOLOV SOMA  (Posjeta: 28567 )

0 Ribolovaca i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline astorfeeder

• Iskusni ribič
  • *
  • Zahvale
  • -Dao: 77
  • -Primio: 50
  • Spol: Muški
  • @stor
Sistemi za ribolov soma (catfish)
« Odgovori #15 : Veljača 14, 2012, 11:29:35 »
  • Objavi
  • Trostrani Rig

Na osnovni najlon svežite trostranu virblu (vrtilicu). Za jedan krak svežite oko 60 cm predveza sa udicom velicine 6 ili 8 na kraju. Na treći krak navezite komad najlona oko 25 cm dug sa olovom na kraju. Za sporotekuće rijeke i jezera koristite olovo u obliku zvona dok na rijekama sa jačom strujom olova u obliku piramide. Predvez za olovo ne treba da je prejak. U slučaju zapinjanja bolje da ostanete bez olova nego bez ribe. Na ovaj rig mozete postavljati sve gore navedene vrste mamaca.

Klizeći Rig

Koristi se na rijekama i na jezerima. Dobar za mamce od sira i smrdljive kaše. Na osnovni najlon navicute šuplje olovo u obliku jajeta i svezite jaku vrtilicu. Slijedi oko 60 cm dug predvez sa udicom veličine 8 ili 9 na kraju. Ispred udice možete postaviti komadić stiropora koji će držati mamac iznad dna. Nakon zabacivanja ostavite mašinicu otvorenu. Pustite soma da malo pronosa mamac prije no što ga proguta i onda dajte kontru.

Paternoster Rig

Sličan balerini s tim da se koristi teže olovo. Koristi se za žive mamce na rijekama i jezerima. U nekim državama som se može loviti pomoću samica pa evo par nacina kako napraviti te rigove.

Offline sinki-sk

• Donator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 44
    • -Primio: 58
    Odg: 4 SISTEMA ZA RIBOLOV SOMA
    « Odgovori #16 : Veljača 14, 2012, 17:35:50 »
  • Objavi
  • Ja sam soma lovio i na ovakav sistem. Štap dobro fiksiram na obali u okomiti položaj. Ako imam čamac , onda strunu sa mamcem,a to je babuška od 0,5 kg ili neka druga bjela riba, povučem do prve vrbe čije su grane iznad vode. Na granu od  vrbe ribarskom špagom vežem kopču za panulanje, na kopču kvačim strunu sa mamcem na naćin da mi mamac bude na površini vode, odnosno da iznad površine viri samo leđna peraja. Dobro je i da se najlon ili upredenica koja ide prema štapu napne i prilikom griza struna se otkvaći sa kopće, a napeti štap odradi svoje, iako ne mora biti zategnut. Ako nemaš čamca penji se na vrbu, ali pazi na debljinu grane da nebi i sam postao mamac.

Offline draš

• Donator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 98
    • -Primio: 225
    « Odgovori #17 : Veljača 15, 2012, 20:50:59 »
  • Objavi
  • Evo jedan filmič da nam ne bude suhoparno.
    Ovako se to radi u francuskoj. Malo je duži ali isplati se pogledati.

http://www.silure-attitude.fr/team82/atomique-leurres

Offline Valentino Vojnović

• Donator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 11
    • -Primio: 28
    « Odgovori #18 : Veljača 16, 2012, 21:33:04 »
  • Objavi
  • E moj draš da tako na savi grizu gdje bi nam bio kraj cool

Offline draš

• Donator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 98
    • -Primio: 225
    « Odgovori #19 : Veljača 16, 2012, 22:33:42 »
  • Objavi
  • Grizu i na savi, makar  ne takvim intezitetom.
    samo ih treba pronači. Ja znam za nekoliko "rupa", a sada kad sam nabavio čamac
    nači u ih joooš.  evil.
    Nemojmo zaboraviti da je za ovakav filmić potrošeno i nekoliko dana, ako ne i mjeseci ribolova. samo je sve dobro ukomponirano u jednu cjelinu pa izgleda kao da imaju griz svakih 3 min.

Offline Buta

• Administrator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 1244
    • -Primio: 269
      • Sportski ribolov
    « Odgovori #20 : Ožujak 12, 2012, 20:38:11 »
  • Objavi
  • Ajde ribiči dajte neki savjet, na koji mamac sada loviti soma a da nije varaličarenje?
    Što bi vi sada koristili da idete loviti soma.
    Podijelite neke savjete,da vas čujem malo.......
     Bistro!!!

Offline sinki-sk

• Donator
    • *
    • Zahvale
    « Odgovori #21 : Ožujak 12, 2012, 20:54:40 »
  • Objavi
  • Ja ga lovim na cijelu lignju ili ako je malo podignem od dna sa stiroporom onda stavim samo krakove. Na drugi štap stavljam sredelu. To radim u ovo vrijeme, a kada dođu topliji dani onda je na prvom mjestu glista. Znao sam loviti i sa lepicom , ali je nemam već duže vrijeme. Možda ove godine se malo potrudim. Lepicu sam znao dosta izgnječiti ,  staviti u top za kobase i puniti tanka svinjska crijeva u dužini od najviše 10 cm. Takve kobasice sam znao zamrznuti . Kada krenem u ribolov izvadim i otopi se malo do vode, uzmem nož i malo crijevo izbušim da bolje pušta miris. Vežem kobasicu da visi kao na dlaki , jer na jednoj strani ostavim prilikom vezanja malo špage i špagu vežem za udicu . Na taj način bijela riba ne skida lepicu i puno duže izdrži u vodi.

Offline ante_2

• Iskusni ribič
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 2
    • -Primio: 14
    « Odgovori #22 : Ožujak 12, 2012, 21:01:15 »
  • Objavi
  • to su  male tajne velikih majstora  laugho uglavno na sve što mi padne napamet,lignju,pijavicu,školjku,glistu,srdelu,kad susjed kolje zečeve na njihova crijeva koja zakačim na trohakle ( tako da to smrdljivo ne diram rukama)  stavim u vrečicu za zamrzavanje,ulijem vode ali malo,zavežem čvor i na sunce opičim  što je duže moguće, na meso koje je također na isti način usmrđeno...uglavnom na sve moguče

Offline sinki-sk

• Donator
    • *
    • Zahvale
    « Odgovori #23 : Ožujak 12, 2012, 21:09:54 »
  • Objavi
  • Nisam ja sve ni napisao. Isto tako kada koljemo piliče ja ti izrežem crijeva na 10-ak cm i povežem ih špagom na sredini i stavljam ih u najlonske vrečice pa ih tako ostavim vani par dana i s njima u kištru da žena nezna inače bi mi prisjele ribe. Rijetko na pijavice ili rovce. Kada sam znao loviti na pijavice rezau sam im odaj dio gdje su usta da puste krv i da se ne mogu uhvatiti na dnu.

Post je spojen: Ožujak 12, 2012, 21:24:49
    Da li je tko lovio soma na sapun, slušao sam priče o tome i pokušao dva puta ali ništa. Rekli su da je najbolji onaj mali iz vlakova, vjerojatno radi gotove veličine.
    « Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2012, 21:24:49 sinki-sk, Razlog: Spajanje duplih postova »

Offline ante_2

• Iskusni ribič
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 2
    • -Primio: 14
    « Odgovori #24 : Ožujak 12, 2012, 21:56:34 »
  • Objavi
  • čuo sam za sapun ali da kuhaju koljenice od neke životinje...ugl kuhaju se kosti i dosta toga...ugl dosta *ajebano 

• Donator
    • *
    • Zahvale
    « Odgovori #25 : Ožujak 12, 2012, 22:40:07 »
  • Objavi
  • Stvarno sa tim somom mozes eksperimentirat kako god hoces,za mene je tokom cijele godine keder top1 mamac a onda sve ostalo,iskreno na glistu sam ih vise uhvatio ali svi su bili do 4 kg ali zato na kedera su znali malo lijepsi komadi udarat pa zato vise preferiram kedera,ako naleti naletit ce pravi.I mislim da za njega nema loseg mamca sve sto je prirodno dobro je.

• Donator
    • *
    • Zahvale
    « Odgovori #26 : Ožujak 19, 2012, 22:39:35 »
  • Objavi
  • Nisam ja sve ni napisao. Isto tako kada koljemo piliče ja ti izrežem crijeva na 10-ak cm i povežem ih špagom na sredini i stavljam ih u najlonske vrečice pa ih tako ostavim vani par dana i s njima u kištru da žena nezna inače bi mi prisjele ribe. Rijetko na pijavice ili rovce. Kada sam znao loviti na pijavice rezau sam im odaj dio gdje su usta da puste krv i da se ne mogu uhvatiti na dnu.

Post je spojen: Ožujak 12, 2012, 21:24:49
    Da li je tko lovio soma na sapun, slušao sam priče o tome i pokušao dva puta ali ništa. Rekli su da je najbolji onaj mali iz vlakova, vjerojatno radi gotove veličine.

To je odlican mamac za soma,ja znam nekada u plasticnu posudicu natrpati jetrica,lignji,crijeva i na posudici probusim rupice da pusta miris iz nje,onda za rucku zavezem spagu i kad idem u lov na soma to bacim u vodu da mi primami soma,a na udicu normalno stavim kedera ili durbahera.I stvarno se pokazalo uspijesnim

Offline vjeks

• Moderator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 20
    • -Primio: 69
    « Odgovori #27 : Kolovoz 10, 2012, 14:10:18 »
  • Objavi
  • Pa ja bih imao jednu primjedbu u vezi mamaca  plaža
    Da li je netko pokušao staviti glistu i pijavicu na udicu zajedno  confuse
    taj vam sistem "nebu delal" jer će pijavica pojesti i durbahera i glistu  What??
    To govorim iz iskustva jer kada bih tako nešto napravio , obavezno se dogodilo da se gliste netragom izgube  suze
    Pošto je rak zaštičena vrsta i nesmije se loviti van lovostaja  Grrr sada ga možete potražiti i staviti kao mamac  daj5
    Rak se oko "struka" veže tankom bakrenom žicom "licnom" i udica se montira ispod "licne" a rak tako ostaje živ i zdrav i svojim energičnim lupanjem repa mami soma i sa prilično velikih udaljenosti .
    Montiran na balerinu je tako aktivan da če "sam tražiti soma" ...
    Još jedan jako dobar mamac je Paklara ali nju sam zadnji puta vidio na Kupi prije dosta vremena i nisam siguran da li je uopće ima još kod nas .

Offline ludibena

• Kederaš
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 13
    • -Primio: 2
    « Odgovori #28 : Prosinac 30, 2012, 22:02:47 »
  • Objavi
  • ...bok...ja sam početnik...špinom se aktivnije bavi od prošle god...prijatelj pričao kako štuka ovo ono..i tako ja posudih od šogora trklju...kupih idrine žlice i zaputih se jednog dana na savu...tamo se vec nalazio frend kojeg znam od malen,iskusni i špiner i šaranaš...inače moj špinerski ribolov teško da traje duže od dva tri sata...i mjenjam ja voblere silikonce ali na kraju opet ja idrinog miša zavežem..i bacam i bacam...kažem baš frendu et još par minuta pa ja odoh neda se meni...sava velika raste prvo veliko bujanje prošle god...ćućim tako na strmini vučem,odjednom udarac,opalim kontru i osjetim snažna tri udarca,štap pomotan i odjednom ništa,štap i dalej pomotan...frend me pita jel gore,reko enam pojma udarac je bio jak,ja opalio kontru udari tri puta i sad ništa...pomislih prvo mozda grana bila,ali opet da je grana nebi mi lupio jos tri puta kad je bio zakačen...i tako zbunjen ja zbunjen izgleda i som...par sekundi tako meni niš jasno...kaže frend a niš povuci pa vidi...tog trenutka kad sam ja povukao osjetio sam samo bzzzzzzzz i on ode....i niš vuče on i dalje pa stane...ja mislih to ej somić kojih 3,4 kile pa nek vuče nemre on meni sam tak izvuć strunu...kaže frend daj dotegni malo špulu i jebga ja smotan....do kilu dve ja lovio ribe nikada ovakvo zlo...ništa zatim dodje frend do mene al nemrem ja kad sam smotan...predam ja njemu štap dotegnu on špulu na max koliko je moglo a da opet otpušta osjeti on i kako ej iskusan veli nije ovo mali som....ima nekih 10 ako ne i 15 kila...i tako nateže se on sa njim nekakvih 25 minuta dok ga nije dovukao do obale...tu grozotu kada sam ugledao ukočio sam se...najveća riba koju sam ikada vidio a kamoli ulovio...e sad strke frend ima sačicu hvala bogu metar sa metar...kaže on nemoj samo da lupiš po struni da se neotkači ijebga isprepada on mene prvi put..podmetnem ja sačicu al jebote sačica je metar som ima metar i pol..i kako sam ja počeo dizat slinavac jednostavno klizne iz nej...još ovaj moj kaže nemoj dizat nego vuci puknut če podmetač...opet em isprepada,a ja inače,paničar....i ajd drugi put ga dovuče i ja uredno sačiu ispod njega al nemre som u nutra kad je več dvaput skoro,i govno opet isklizne van samo ovaj put se jedna trokuka zakačila za sačicu...i sad oept me isprepada dobro pazi ako se ritne da te nebaci u vodu,pa da nevadi i mene...aal srečom som več onemočao i ja ga privučem do obale...kaže frend e sad ga uhvati za škrge i čopim ja onako ko da držim sladoled,kaže sale čuvaj se da se neritne potrgat če ti ruku uhvati ga sa obje ruke i čvrdsto..dodam aj njemu sačicu i primim ga sa obje ruke....dignem ja soma al som još uvijek jednim dijelom u vodi...e bena sad polako prema stepenicama,e al je frka bila mi smo na nekakvoj kosini bili jedno 10 metara od stepenica jel je frend trčao po obali da bude bliži ribi....i eto nekako se ja dovukoh sa ribom do stepenica uspeh se i napokon ostavih soma na travi i sjedoh jer jednostavno drhatala je svaka koščica u meni,svaki mišić...vaga je pokazala 17 kila...inače frend se zove saša pavlović iz petrinje jos ga zovu i syke....

Offline Buta

• Administrator
    • *
    • Zahvale
    • -Dao: 1244
    • -Primio: 269
      • Sportski ribolov
    « Odgovori #29 : Prosinac 30, 2012, 22:11:58 »
  • Objavi
  • Zanimljiva prica, samo mozda u pogresnoj temi

Ima recimo tema, ribolovne priče ili dogodovštine, pa bi se to moglo tamo ubaciti, no neka ostane svejedno sada tu

U svakom slučaju, znam kako ti je bilo, jel i sam nisam neki iskusni pecaroš već početnik, pa bi i meni tako bilo

Sportski ribolov

« Odgovori #29 : Prosinac 30, 2012, 22:11:58 »

Page Rank Check